احادیث درباره ولایت امیر المومنین مولا علی (ع)

رسول اکرم (ص) : همانا برای علی بن ابیطالب (ع) فضائل بی شماری است پس هرکس یکی از آنها را نقل کند و اقرار به آنهم داشته باشد خداوند گناهان گذشته و آینده او را بیامرزد و هرکس فضیلتی از فضائل علی (ع) را گوش دهد خداوند گناهانی را که او با گوش انجام داده میآمرزد و هرکس فضیلتی از فضائل علی (ع) را در کتابی بخواند گناهانی را که با چشم انجام داده آمرزیده می شود.    

   ارشاد القلوب جلد 2 صفحه 2

رسول خدا (ص) :در تفسیر قول خدای عزوجل سوره واقعه آیه 10 و 11 (( والسابقون السابقون اولئک المقربون )) (( سبقت گیرندگان در انجام اوامر الهی همان مقربان درگاه خدایند )) فرمودند :جبرئیل به من خبر داده منظور از سابقون علی (ع) و شیعیان او هستند آنها هستند که به بهشت سبقت میگیرند و به جهت کرامتی که خداوند به آنان نموده مقربان درگاه حق تعالی من باشند.     

امالی شیخ مفید صفحه 339

رسول خدا (ص) :هرکس ولایت علی بن ابیطالب (ع) را رد نماید تکذیب نموده تورات و انجیل و زبور و صحف ابراهیم (ع) و پیغمبران دیگر را زیرا در کتب آنها نازل نشده چیزی مهم تر از شناسایی خدا به یگانگی و اقرار به نبوت محمد (ص) و ولایت علی (ع) و ائمه طاهرین (ع) از نسل او.

تفسیر جامع جلد 1 صفحه 40

 

امام صادق (ع) : روزه روز غدیر خم با روزه تمام عمر جهان برابر است.یعنی اگر انسانی همیشه زنده باشد و همه عمر را روزه بگیرد ، ثواب او به اندازه ثواب روزه عید غدیر است.

وسائل الشیعه جلد 7 صفحه 324 حدیث 4

منبع وبلاگ جامع منتظران ظهور  
/ 0 نظر / 13 بازدید